9.1 C
Tallinn, Estonia
Pühapäev, september 22, 2019
Avaleht Noorteprogramm

Noorteprogramm

Helsingi

Neljapäev, 27 juuni

12.00-16.00 KÜLASTUSAvatud uksed Helsingi Eesti Majas 
14.00 LOENGHeikki Rausmaa “Kultuuri sildi all annab palju ära teha
15.00 LOENGSeppo Zetterbergi “Soome sild”
17.00 Eesti kultuurirajad Helsingis – buss väljub Sturenkatu 27b eest
20.30 Ühisjämm – Alppila kogudusemaja, Kotkankatu 2

Reede, 28. juuni

6.30-9.30 SAUN: Allas Sea Pool
10.00-12.30 Noorte- ja tulevikuseminar – Helsingi keskraamatukogus OODI
13.30-14.30 ESTO 2019 vaimulik avatseremooniaHelsingi Toomkirik
14.45-16.15 ESTO 2019 avakontsert “Aegade sild” – Senati väljak
16.45 Bussid sadamasse
17.30-19.30 ÕHTUSÖÖK: TALLINKi laeva Silja Europa pardal
18.30 Silja Europa väljub Helsingis Lääne terminalist
20.00 ESTO 2019 Avapidu Silja Europa pardal 
(laev randub Tallinnas kell 22.00, maalepääs kell 22.00-00.45)
  – Kultuuriprogramm Teater Europas 
  – EstDocs@ESTO filmiprogramm lastele ja noortele

Tartu

Laupäev, 29. juuni

Tartu tähistab oma linna päeva

9.00 ESTO bussid Tartusse väljumine D-terminali eest
12.00 Tudengimess #StudyEstonia, Tartu Ülikooli muuseum, Lossi 25
13.00 Noortekongress  Tartu Ülikooli muuseum, Lossi 25
15.00 #NOORTEKAS: Laevasõit Emajõel (14-26 a.)
18.00 ESTO Laul– Raekoja plats
20.00 Korporatsioonide ja üliõpilasseltside kohtumised
21.00 SALAKÕRTS:  Urmas Kärner & The Puus Bros Band – Püssirohukelder
22.00 #NOORTEKAS: Jalutuskäik tudengi radadel ja kohtumine Lydia Koidula vaimuga – Tartu Laulupeomuuseum (noordelegaadid ja ESTO noortepass)

Pühapäev, 30. juuni

11.00 Jumalateenistus – Jaani kirik (Jaani 5)
13.00 Seminar ja õpitoad “Kuidas õpetada oma lapsele eesti keelt?” Tartu Ülikooli peahoone
13.00 – 16.00 Seminar ja õpitoad “Oma juuri otsimas”+ ekskursioon eesti ja inglise keeles – Noora, Rahvusarhiiv

ESTO @Eesti Rahva Muuseum 
– Alates 12.00 LÕUNA restoran Pööripäev ja kohvik Pööriöö
– Giidiga näituste külastamine (eesti, inglise, prantsuse, saksa, vene keeles)
– Pärimuskultuuri töötoad lastele & noortele
12.00 ETENDUS: “Üks väike tuba” *PASSIVÄLINE sündmus 
13.00 TÖÖTUBA lastele ja noortele “Minu oma, meie oma” (inglise keeles)
14.30 TÖÖTUBA lastele ja noortele “Minu oma, meie oma” (eesti keeles)
16.00 KONTSERT: Esinejad läänest ja idast ERM-i silla alal. Lavale astuvad pereansambel ÕUNAKE Siberist ja SAARE VIKAT New Yorgist.
17.00 NÄITUS: “ESTO – üleilmse eestluse hoidja” avamine
19.00 ETENDUS: Rakvere Teater “LA H US” *PASSIVÄLINE sündmus 
21.00 #NOORTEKAS: DJ Vaiko Eplik – Väliseesti POP 1958-1988 – Püssirohukelder

Tallinn

Esmaspäev, 1. juuli

9.00 ESTO bussid Talllinnasse
11.00 #NOORTEKAS Avatud uksed Eesti Teaduste Akadeemias. Kohtumine akadeemia presidendi Tarmo Soomerega (noordelegaadid ja noored passiomanikud) – Kohtu 6
13.00-15.00 #NOORTEKASFilmi töötuba – Erinevate Tubade Klubi, näitlejate tuba
13.00 #VÕRGUSTIKUD  Erinevate Tubade Klubi, suur saal
* 13.00-14.00 Eesti keele õppimisvõimalused välismaal
* 14.10-15.10 Noortelaagrid ja noortevahetus
15.00 KÜLASTUS e-valitsus ja Eesti 2035 arengukava – Stenbocki Maja (inglise keeles)
17.00 ETENDUS: “Üks väike tuba” – Vaba Lava *PASSIVÄLINE sündmus 
19.00 KANADA ÕHTU Restoran Kärbes
21.00-22.30 NOHIKUTE KLUBI: Valdur Mikita loeng – Erinevate Tubade Klubi

Teisipäev, 2. juuli

9.00-18.00 RAHVUSKONGRESSErinevate Tubade Klubi
13.00-18.00 FILMIKAVAEstDocs @ESTO 2019 filmifestivalSõltumatu Tantsu Lava
13.00-16.00 #VÕRGUSTIKUD Eesti kunst ja kunstnikud – TallinnArtSpace
13.00 #NOORTEKAS: Nele Kirsipuu juutuuberite töötuba – Telliskivi Loomelinnak, VÄGI
15.00-16.00 #LASTEKAS: kohtumine Leelo Tunglaga ja kirjanduslik töötuba – Roheline saal
16.00-18.00 #VÕRGUSTIKUD Pagulased ja väliseesti kirjandus – Roheline saal

16.30-17.30 (Äri)Ideede genereerimise töötuba: Kuidas luua sidemeid eestlastele globaalselt? Kohtumised ettevõtjatega

19.00 ETENDUS: “Minu Eesti vanaema” – Vaba Lava *PASSIVÄLINE sündmus 
21.00 NOHIKUTE KLUBI Miks on Tammsaare alati uus? – Erinevate Tubade Klubi
22.00 #NOORTEKAS: Lepatriinu + Frank Pintsaar & INGEL – Erinevate Tubade Klubi

Kolmapäev, 3. juuli

10.00 EKSKURSIOONKommunismiohvrite memoriaal
11.00 Kommunismiohvrite mälestustseremoonia – Koduaed
12.00 EKSKURSIOON: “Minu vaba riik” 
(eesti keeles) Maarjamäe loss  *PASSIVÄLINE sündmus 
13.00 EKSKURSIOON“Minu vaba riik” (ingl. keeles) – Maarjamäe loss *PASSIVÄLINE sündmus 
13.00 KONVERENTS Eesti jalajälg maailmas.
Konverents käsitleb väliseestlaskonna rolli Eesti rahvusvahelise tuntuse tagamisel ja mitmekesise ning elujõulise kultuuri kestmajäämisel.
18.00-19.00 Kokkuvõte noorteprogrammist – Maarjamäe loss

20.00-00.00 ESTO 2019 pidulik lõpetamine: ESTO ball – Lennusadam
20.00 – 02.00 ESTO CLUB DJ Kristjan Kaunissaar 
–Restoran Kärbes

Toimuvad ka mitmed laste- ja noortetegevused!

Neljapäev, 4. juuli

– ESTO 2019 programm on lõppenud, ESTO kestab edasi

11.00-18.00 NÄITUS: Väliseesti näituste festival –  Telliskivi Loomelinnaku Roheline saal

11.00-11.45 EKSKURSIOON: Patarei vangla
12.00 NÄITUS: Väliseesti näituste festival >> “Oma lugusid jagades: Balti diasporaa kodu Kanadas” avamine – Patarei vangla

* Näitused jäävad avatuks 7. juulini.