ESINEB: tantsurühm Vingerpussid

1244
KES: naisrühm ja pererühm VINGERPUSSID
LINN: Pori
RIIK: Soome

Vingerpussid on väljakasvanud 2010. aastal lastega alustatud eesti tantsude tantsimisest Poris (Lääne-Soome). Hiljem tuli juurde ka täiskasvanuid ning 2014. aastast kanname nime Vingerpussid.  

Paljud meist on leidnud eesti rahvatantsu alles Soomes elades. Nii on Vingerpussid meie jaoks justkui oma väike killuke Eestit siin Soomemaal.

Meie tantsijad sõidavad kokku 60 kilomeetri raadiusest Satakunna maakonnast. Iseendale ja kohalikele eestlastele tantsimine on jõudnud ka kaugemale. Vingerpusside tantsukava oodatakse mitmesugustele üritustele, muuhulgas oleme osalenud ka Eestit tutvustavatele üritustele. Vingerpusside esimene välisreis toimus Eesti juubeliaastal Rootsi: veebruaris 2018 esinesime Stockholmis toimunud Estivalil.

Samal aastal jagunesime nais- ja pererühmaks ning kutsusime liituma ka Tamperes elavaid tantsuhuvilisi. Nüüd sõidetakse treeningutele juba pea 240 kilomeetri kauguselt.

Naisrühm Vingerpussid koos pererühmaga Vingerpere

Käesoleva aasta juubelitantsupeole registreerudes selgus, et osa meie lastest ja noortest ei mahu pererühma kriteeriumitesse. Soov tantsupeole just pererühmana osaleda oli aga sedavõrd suur, et pererühm otsis Eesti väikelinnast  Viljandist üles juhendaja Maie Tammemäe. Koos oleme korraldanud ühislaagreid Pori naaberlinnas Ulvilas. Nõnda on lisaks Vingerpussidele sündinud Soome-Eesti pererühm Vingerpere. Meie juhendajad on Heli Vija ja Maie Tammemäe.

VAATA ja loe lähemalt, kes veel ESTO-l esinevad.

Milliseid sündmusi ESTO 2019 programmist leida võib, vaata SIIT>>