#ESTO2019

Esto2019 peamine eesmärk on tuua üle maailma laialipillutatud eesti kogukonnad taas kokku, tugevdada üleilmset eestlust, eesti meelt ja ühtekuuluvustunnet.

ESTO traditsioon pärineb aastast 1972, kui eestlased Läänes kogunesid Kanadasse Torontosse, et üheskoos au sees hoida Eesti kultuuri ja traditsioone. ESTO tähtsus seisnes kriitilises vajaduses hoida alal eesti keelt, kultuuri ja eestlust nõukogude okupatsiooni ajal, kui ei olnud võimalust Eestit külastada. Sama oluline on ESTO traditsioon ka täna, et alal hoida üle ilma laialipillutatud eestlaskonnas eestlust ja ühtsuse tunnet, seda nii omavahel väljaspool Eestit kui ka suhetes Eestimaaga.

ESTO leidis aset iga nelja aasta tagant kuni aastani 2013 San Fransiscos. ESTO2019 puhul sai ajavalikul määravaks XXVII üldlaulupidu ja XX tantsupidu 4. – 7. juulil 2019. Tegemist on juubeliga, sest möödub 150 aastat esimesest laulupeost ja toimub järjekorras juba 20. tantsupidu. Lisaks tähistame Eesti Vabariigi 100. juubelit.

Seepärast algabki ESTO seekordne festival nädal enne laulu- ja tantsupidu. See on suurepärane võimalus eestlastel ja estofiilidel tulla üle maailma Helsingi kaudu Eestisse kokku ja võtta aega kohtumisteks, aruteludeks ning ühistegevusteks.

Miks just Helsingi, Tartu ja Tallinn?

Helsingi on Eestile lähedal, Tartus toimus 150 aastat tagasi esimene laulupidu ja Tallinnas algavad laulu- ja tantsupeo proovid.

Esto2019 programm on mitmekeelne ning festival on otse- ja järelvaadatav üle kogu maailma.