Korduma kippuvad küsimused

Kust saab osta ESTO passe?

ESTO passe saab osta SIIT >>
Esinejate sooduspasside info leiad SIIT >>
Kanadas saab osta passe ka Toronto Eesti Ühispanga kaudu.

Millisest kohast saan kätte oma ESTO passi / käepaela?

Käepaela ja kaelakaardi saamiseks tuleb esitada kehtiv isikut tõendav dokument. NB! Käepael annab osalejale Tallinnas tasuta ühistranspordi sõiduõiguse 1.-3. juulini.

Passid saab kätte alates 20. juunist kas Tallinnast või Tartust vahetult enne ESTO algust Helsingist. 

TARTU: 20.-30. juuni Raekojas asuvas infopunktis, Raekoja plats 1A. E-R 9-18, L-P 10-17 (ka pühadel).

TALLINN: (selgitamisel)

HELSINGI: 
27. juuni kl 12-16 Eesti Maja, Sörnäisten rantatie 22
28. juuni kl 10-15 ESTO infotelk, Senati väljak, Unionkatu 29


Kui ma ei soovi osta ESTO passi, vaid soovin tulla vaid mõnele üritustele. Kas on võimalik osta pileteid üksikutele üritustele?

Jah, on küll. Üksikpiletid tulevad müüki maikuus. Üksikpileteid müüakse nii palju, kui on veel vabu kohti alles pärast passimüüki. Passiomanikke teenindatakse eelisjärjekorras.

Kas ESTO programmis on ka tasuta üritusi?

Jah, on küll. Näiteks käsitöö-, kunsti- ja disainilaat ning pidulik avamine Helsingi Toomkirikus ja Senati väljakul, ESTO laul Tartu Raekoja platsil. Samuti jumalateenistus Tartus Jaani kirikus, kommunismiohvrite memoriaali külastus ja tseremoonia Tallinnas Maarjamäel ning võrkpalliturniir.

Kui ma tulen Helsingisse Tallinnast, kuidas ma korraldan oma reisi?

ESTO passi omanikud ja esinejad saavad osta sooduskoodiga laevapileti omalt poolt valitud Tallinki laevale. Sooduskood kehtib reisimiseks Tallinn-Helsingi liinil ajavahemikus 27. juunist 6. augustini käesoleval aastal. Tallinki laevade sõiduplaaniga võib tutvuda SIIN >>

ESTO passi omanikud saavad sooduskoodi Peakomiteelt infokirjaga. Esinejad saavad sooduskoodi registreerimisel. Pileteid saab broneerida Tallinki piletiostu lehel www.tallink.ee.

Sooduskood kehtib vabade kohtade olemasolul.

Kas Helsingis on korraldatud pakihoid?

Kaugelt tulijatele on korraldatud pakihoid 27. juunil kell 13-17 Helsingi Eesti Maja kõrval asuvas Circus Helsinki ruumides ning 28. juunil Toomkirikus.

Kas Helsingis on korraldatud hotellid?

Majutusinfo on SIIN >>
Ka kõik teised ESTO osalejad võivad kasutada hotelli broneerimisel ESTO sooduskoodi nendes hotellides peatumiseks.

Kas Helsingis on korraldatud transport sadamasse?

Bussid viivad esinejad ja ESTO passiomanikud ning korraldajad pärast avatseremooniat Senati väljakult laevale. Kõik teised peavad jõudma sadamasse omal käel. Lihtsaim viis Senati väljakult sadamasse jõudmiseks on tramm nr 7 Senaatintori peatusest Länsiterminaali suunas või tramm nr 9 raudteejaama juurest Länsiterminaali suunas.

Kust saab osta Helsingi linnatranspordi pileteid?

Vantaa lennuväljalt saab linna rongiga. Piletiautomaadid on perroonil. 24 h linnatranspordi pileti saate osta samast automaadist. Rohkem infot SIIT >>

Kui ma ei soovi ööbida Silja Europal, mis kellast mis kellani ma laevalt maale pääsen?

Laev saabub Tallinnasse D-terminali 28. juunil kell 22.00 ja maalepääs on avatud kell 22.00-00.45.

Kus kohast lahkuvad järgmisel hommikul ESTO bussid Tartusse?

Kuna osa estolasi ööbib laevas, siis stardivad bussid D-terminali (Tallinki terminal) parklast laupäeval, 29. juuni hommikul kell 9. Kogunemine kell 8.30.

NB! Varu veidi rohkem aega. D-terminalis on lammutus- ja ümberehitustööd.

Kuidas on Tartus korraldatud majutus?

Tartus on korraldatud tasuta majutus esinejatele Tamme Hostelis. ESTO passi omanikke saab hotelli leidmisega aidata meie partner Estravel, kontakt groups@estravel.ee. Kõik teised peavad majutuse leidma omal käel.

Kuidas on Tallinnas korraldatud majutus?

Tallinnas on korraldatud tasuta majutus esinejatele Alur hostelis. ESTO passi omanikke saab hotelli leidmisega aidata meie partner Estravel, kontakt groups@estravel.ee. Kõik teised peavad majutuse leidma omal käel.

Kuhu ja millise ESTO passiga pääseb?

KULDpassi omanikule on kogu programm tasuta. Passi saab seega soetada vastavalt eelistatud sündmustele. Vaata infot SIIT >>
NB! Eelregistreerimine on vajalik kõikide sündmuste puhul! Eelregistreerimise täpne info saadetakse passiomanikele e-postiga.