Lõimeleer ootab ESTO-lasi

1440

Viljandimaal tegutsev eesti keele ja kultuuriteemaline laager Lõimeleer ootab väliseesti noori ja lapsi.

Kolmes vahetuses toimuvate laagrite tegevused on käesoleval aasta seotud ESTO, laulupeo ja Viljandi pärimusmuusika festivaliga. Registreerimine laagrisse on alanud ning kuni jaanuari lõpuni on osalemistasu eriti soodus. 2019. aastal toimub Lõimeleer neljandat korda.

Lõimeleer aitab noortel väliseestlastel tugevdada sidet kodumaaga, õppida midagi uut ja arendada eesti keele oskust mänguliste tegevuste kaudu. Kooli moodi keele õppimist ei toimu, aga kuna töökeel on eesti keel, on minimaalne eesti keele oskus siiski soovitav,” selgitas laagri idee autor Priit-Kalev Parts Lõimeleeri eesmärki.

Väliseesti lastele suunatud keele ja kultuurilaager on ühenädalane ja toimumiskoht asub Viljandimaal Tääksi külas. Varasematest suvedest annab aimu ka laagri FB-leht. Eeloleval suvel võtab laager vastu kolm vahetust.

Laagreid juhendavad on Viljandi kultuuriakadeemia huvijuhi-loovtegevuse õpetaja eriala tudengid ja teised oma ala spetsialistid, kes rahvuslike toitude, oskuste, tantsude ja mängude tutvustamise kõrval vestavad lastele jutte ning meisterdavad nendega.

Lõimeleeris käib igal rohkem kui kümnes maailmariigis elavaid eesti noori. Enim huvilisi tuleb Euroopa riikidest, kuid laagrisse on tuldud ka Ameerika Ühendriikidest ja Kõrgõzstanist.

„Kuna tänavu toimuvad üleilmsed eesti kultuuri päevad ESTO 2019, korraldame uuendusena suure ESTO ajal ka omalaadse mini-ESTO ning kavas on külastada ESTO noortekongressi Tartus,” märkis Parts.

Lõimeleeris on kolm vahetust: 28.juuni-3. juuli,  21.-26. juuli ja 28. juuli-2. august. Registreerimine on avatud ning jaanuarikuu lõpuni kehtib soodushind.

Kontakt:
Kaarina Ritson kaarinaritson@gmail.com
Priit-Kalev Parts priit.kalev.parts@gmail.com

Foto: Lõimeleer