0 C
Helsinki, Finland
Teisipäev, detsember 11, 2018
Avaleht Registreerimine

Registreerimine

Hea ESTO2019 esineja!

Järjekordse ESTOni, mis kannab pealkirja “Meie tulevik”, on jäänud aega veidi vähem kui aasta. Siiski on meil piisavalt aega, et iseenda, oma pere ja organisatsioonide plaane seada sobima ühe väga erilise aastaga – esimesest laulupeost möödub 150 aastat ja Eesti tähistab jätkuvalt 100. juubelit. Toimub 20. tantsupidu ning 12. ülemaailme kultuurifestival ESTO. ESTO toimub nädal enne laulu- ja tantsupidu 28.juuni – 3.juuli 2019.

ESTOsid on läbi aegade korraldatud õhinapõhiselt, tõmmates eest ja aidates kaasa. Iga esineja, abiline, toetaja ning jagatud varasemad kogemused on suureks abiks!

Palume esinejatel täita ära registreerimisvormi, kus te saate märkida millistel üritustel te saaksite esineda. Registreerimistähtaeg on 28. veebruar 2019.

Eelarve koostamisel ja rahataotluste esitamisel ning transpordifirmade ja ruumide haldajatega läbirääkimistel peame saama lähtuda arvudest, mis on enam-vähem realistlikud. Arusaadavalt selguvad täpsed arvud alles 2019.a. kevadel.

ESTO pidulik avamine Helsingis

28. juunil Senati väljakul Helsingis planeeritav suur avakontsert vajab kokkuharjutamist. Seepärast kogunevad lauljad, tantsijad ja muusikud päev varem, 27. juunil. Eesti koguduse ruumides Alppila kirikus saame teha proove, korraldada toitlustust ja majutust. Kui töö on tehtud, siis jõuame üheskoos ka jämmida. Järgmisel hommikul jätkuvad proovid Senati väljakul. Kell 13.30 algab pidulik avamine sealsamas Toomkirikus ning sellele järgnebki avakontsert Senati väljakul. Kontserdi kunstiline juht on Guido Ausmaa. Laule ja tantse saadab orkester.

Helsingi avapidu M/S Silja Europa pardal

Pärast avakontserti viivad bussid kõik esinejad ja külalised Tallinki sadamasse, et sealt sõita M/S Silja Europaga Eestisse. Laeval on pidulik õhtusöök ja kultuuriprogramm. Õhtusöögil osalemiseks ja laeval ööbimiseks tuleb osta ESTO pass.

Passid kolmes erinevas kategoorias on esinejatele -50 eurot eelmüügihinnast odavamad. Eelmüük kestab veebruari lõpuni. Avakontserdi esinejad, kes on registreeritud, saavad reisida Tallinnast Helsingisse ja Helsingist Tallinna soodushinnaga.

ESTO Laul Tartus

Tartusse saavad koorid ja esinejad ESTO busside ja rongiga 29. juuni hommikul. Noored kiirustavad noortekongressi pidama. Koorilauljad kogunevad ESTO laulu prooviks kell 13. Teised saavad nautida Tartu linna päeva kuni kogunemine toimub lava ees Raekoja platsil ESTO Lauluks.

Kuna tantsupeo proovid algavad pühapäeval, 30. juunil, viivad ESTO bussid tantsijad 29. juuni hilisõhtul pärast Salakõrtsi Tallinna. Teised esinejad saavad sõita ESTO bussidega Tallinna 1. juuli hommikul. Selleks, et ESTO Laulul osalevatele kooridele saaks Tartus korraldada tasuta majutuse, toitlustamise ja transpordi, on väga oluline, et registreerite end ESTO Laulule.

Solistid ja bändid

Saame pakkuda solistidele ja muusikutele esinemisvõimalust aktusel Helsingi Toomkirikus 28. juunil, Salakõrtsis Tartu Püssirohukeldris 29.-30. juunil, #Noortekas Tartu Aparaaditehases 30. juunil, Salakõrtsis Tallinnas Telliskivi Loomelinnakus 2. juulil ja ballil Lennusadamas 3. juulil. Kui Te ise, keegi Teie tutvusringkonnast või Teie kollektiiv sooviks esineda mõnel nimetatud üritusel, palun registreerige oma soov samas registreerimisankeedis.

ESTO on meie ühise loomeprotsessi tulemus! ESTO on suurepärane võimalus kokku saada Eestis oma lähedaste ja sõpradega. Soovime väga, et ESTOlt ja laulupeolt koju minnes oleks kõigil hea ja ülev tunne. Et see oleks suhetesse ja kontaktidesse hästi investeeritud aeg, mis annab uusi edasiviivaid impulsse.

Küsimuste korral pöörduge otse toimkondade juhtide või Esto2019 Peakomitee poole:

Esto2019 avakontsert Helsingis komitee

Maris Vaher
maris@estofestival.com
tel +358 40 026 5238

ESTO Laul Tartus komitee

Reet Lindau Voksepp
reet@estofestival.com

Esto2019 peakomitee esimees

Sirle Sööt
sirle@estofestival.com
tel +46 72 519 04 80

JÄLGI MEID

VIIMASED UUDISED