TERE, mina olen Yoko Nicola Lüdimois

682
KES: Yoko Nicola Lüdimois
VANUS: 17
ASUKOHT: Hispaania

Olen elanud Hispaanias alates aastast 2012. Nende seitsme aasta jooksul olen harjunud nii kodunt ja sõpradest eemalolekuga, kui ka uute olukordade ja tingimustega. Igapäevaselt räägin 3 erinevas keeles (eesti, hispaania, inglise) pluss kohalik  dialekt, milles toimub ka enamus õppetööst. Minu klassis on ligikaudu 10 erineva rahvuse esindajaid, mis annab hea ülevaate erinevate rahvuste eripäradest.

Kohanemine uue kodumaa ja keelega aga ka multikultuurse keskkonnaga – see on meid kõiki mõjutanud. Küsimus, kus maailmaosas me parajasti elame, on teisejärguline, sest olles kaugel Eestist, julgen kindlalt väita, et sealsed (kodused) teemad ei ole mulle mitte vähemtähtsad kui nad olid varem.  

Oma rolli eestlasena maailmas näen ma väga olulisena. Ma olen uhke oma rahvuse, meie ajaloo ja selle üle, kuidas Eesti areneb ja eestlased väikerahvana aina rohkem maailmas tähelepanu pälvivad. Siinne kogemus teeb minust mu enda hinnangul vaid parema eestlase, sest mul on hea võimalus näha pilti väljastpoolt.

Näen enda rolli noorte globaalsete eestlaste võrgustikus kui keegi, kes suudab lisada uut energiat ja ideid Hispaania lõunaranniku taustal.

Hispaania on suur maa ning teave sarnaste võrgustike kohta on puudulik. Sestap oleks minu esimeseks eesmärgiks kontaktide ehk võrgustiku loomine ja selle arendamine.  Pealehakkamine on pool võitu, kui mitte rohkem!


LOE ja VAATA: