BaltHerNeti suvekool @ESTO 2019

2099

Baltic Heritage Network ehk lühemalt BaltHerNeti traditsiooniline suvelaager on seotud sel aastal ESTO 2019 sündmustega ning kannab alapealkirja «Eestlaste kultuuripärand võõrsil. IX. Kunsti- ja kultuurikogud». 

NB! BaltHerNeti suvekooli programm 1.-2. juulil on eelregistreerimisega ja tasuline. Vaata lähemalt SIIT

LAUPÄEV, 29. juunil

  • 15.00-16.00 Väliseesti näituste festival: Kanada eestlaste sporditegevust kajastava näituse avamine Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis (Rüütli 5). Näitus valmib Spordimuuseumi ja Väliseesti Muuseumi (VEMU) koostööna ja näitab, kuidas eestlased on olnud aktiivsed sportijad ka kodumaalt kaugel, olgu tippsortlaste või harrastajatenma, noores või kõrges eas. Näituse avamisele järgneb pidulik vastuvõtt. Septembris rändab näitus Torontosse.

PÜHAPÄEV, 30. juunil

  • 13.00-16.00 BaltHerNeti suvekooli programm. Seminar ja õpitoad «Oma juuri otsimas» Toimub tunniajaline ekskursioon Rahvusarhiivi uues hoones Noora (Nooruse) Eesti ja inglise keeles. Õpitubades tutuvustatakse perekonnajaloo huvilistele, millised allikad on saadaval arhiiviis või internetis, kuidas neid kasutada.
  • Vaata ka: Pärastlõuna Eesti Rahva Muuseumis 

ESMASPÄEV, 1. juuli

  • 13.00-17.00 BaltHerNeti suvekooli «Me ise ilutegijad» programm Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis (Müürivahe 12). Tutvume ekspositsiooniga. Räägime muusika- ja teatriajalooga seotud väliseesti kogudest nii Eestis kui välismaal, näituste ja trükiste ettevalmistamisest, koguhoiust, digiteerimisest ja koostööst.

TEISIPÄEV, 2. juuli

  • 9.30-13.00 BaltHerNeti suvekooli «Me ise ilutegijad» programm Adamson Ericu Muuseumis (Lühike jalg 3). Tutvume muuseumi ekspositsiooniga. Räägime kunstikogudest väliseesti kogukondades ja Eestis, näituste ja trükiste ettevalmistamisest, koguhoiust, digiteerimisest ja koostööst.
  • 13.00-18.00 BaltHerNeti suvekooli «Me ise ilutegijad» programm Arvo Pärdi Keskuses (Kellasalu tee 3, Laulasmaa). Kohale viib suvekooli buss. Lõunasöök. Tutvume keskusega, toimub vestlusring. MTÜ Baltic Heritage Network aastakoosolek.

ESTO 2019 tervikprogrammi saad lugeda SIIT.