DIRIGEERIB: Helge Kõrvits

1681
Meeskoori LauluMiehet hääleseadja ja abidirigent Helge Kõrvits. Foto: YLE
KES: Helge Kõrvits
LINN:  
RIIK: Soome

Elan Soomes juba pea 30 aastat – siin olen lõpetanud Sibeliuse Akadeemia ning teen oma igapäevast tööd muusikaõpetaja ja dirigendina. Enne Soome tulekut laulsin Ene Üleoja juhatatud segakooris Noorus ning laulsin ka Raul Talmari dirigeeritud SK Noorus kvartetis. Neist kogemustest on kasvanud välja minu tänane muusiku-tee. Ene Üleoja suur oskus tõlgendada muusikat ja pedagoogiline oskus õpetada laulutehnikat ja sügavaid tundeid lauldes on andnud minule tööriistad teha muusikat südame kaudu.
Unustamata oma kallist koorijuhtimise õpetajat Leili Sarapuud, kes suure südamesoojusega andis tehnilisi ja muusikalisi oskusi.
 
Oli õnn laulda SK Nooruses just siis, kui piirid hakkasid avanema ning me osalesime koorifestivalidel ja -konkurssidel Belgia, Hollandi, Budapest, Itaalia, USA…  Ka laulev revolutsioon ja öölaulupeod olid tähtis osa muusiku ja koorilaulja kujunemisloost. Sest näha oma silmaga, kuidas saabub vabadus – see on kirjeldamatu. See tunne, kui näed, kuidas vanalinna päevadel oma kooriga laval esinedes näed äkki kõige esimest  sinimustvalget lippu.
 
Mu sünnimaa on Eesti ja just see seobki mind käesoleva ESTO-ga. Tunnen sidet kõigi nende eestlastega, kes  elavad laias maailmas, sest meid kõiki ühendab sõna eestlane. Muusika ja laulmine on eestlasele tähtis, nii  väljendame me oma tundeid ja mõtteid. Kooslaulmise elamus ja samade tugevate tunnete väljendamine toob meid kokku ja annab südamele jõudu uskuda paremasse tulevikku ja inimeste headusesse. Ühe inimese hääl ei kanna kaugele, kuid koos kannab me hääl nii, et kogu maailm kuuleb.
 
Juhatan Helsingis ESTO avakontserdil kontserdil kahte laulu: “Kaunimad laulud” ja “Ta lendab mesipuu poole”.  Tean juba ette, et nende laulude esitamine ja dirigeerimine saab olema elamus. Loodan südamest, et nii tunneb ka ESTO-ühendkoor ning Senati väljakule kogunenud publik. Sest üheskoos kanname me Eesti vanimat, laulupidude traditsiooni!
 

VAATA ja loe lähemalt, kes veel ESTO-l esinevad.

Milliseid sündmusi ESTO 2019 programmist leida võib, vaata SIIT>>