-5.7 C
Tallinn, Estonia
Kolmapäev, november 29, 2023
Avaleht Esinejad ESINEB: Hamiltoni Eesti Seltsi Segakoor

ESINEB: Hamiltoni Eesti Seltsi Segakoor

1593
Hamiltoni Eesti Seltsi Segakoor. Ees koorijuht Elise Naccarato. Foto: T. Tõsine, 31.10.2018
KES: Hamiltoni Eesti Seltsi Segakoor
LINN: Hamilton
RIIK: Kanada

Hamiltoni Eesti Seltsi Segakoor – lühemalt H.E.S.S. – on arvatavasti vanim pidevalt tegutsenud eesti segakoor Kanadas, olles aktiivne juba 1949. aastast. Koori põhikiri pandi paberile 1951 aastal.

Segakoori on juhtinud Udo Kasemets, Oskar Aser, Olaf Kopvillem, Eerik Purje, Valve Tali ja Norman Reintamm. Praegune koorijuht on Elise Naccarato.

Kooril on kaunis rinnamärk, lipp ja tuliuus tekkel. Lipuvardale on uhkelt kinnitatud üle maailma osa võetud laulupidude ja ESTO-de märgid, alates esimesest Eesti Laulupäevast Kanadas, mis toimus 1956. aastal ning mille üldjuht oli maestro Roman Toi

H.E.S.S.–i peamine ülesanne on olnud eesti koorimuusika säilitamine ja esitamine. Oma pika ajaloo jooksul on laulukoor korraldanud palju kontserte ja pidusid, esinenud nii kirikutes kui vabariigi aastapäeva aktustel ja olnud kandvaks jõuks Seedrioru Suviharja teatrilavastustes.  Kohalikele eestlastele on esinetud mitmetes Kanada ja USA linnades. Eesti laulu on tutvustatud ka kanadalastele. Nagu kinnitab koori moto: “Vabana laulda, vabana laulda, üle aegade!”

Foto: T. Tõsine, 31. oktoober 2018

VAATA ja loe lähemalt, kes veel ESTO-l esinevad

Milliseid sündmus ESTO 2019 programmist leida võib, vaata SIIT>>