ESINEB: Helsingi Helmed

1018
KES: rahvatantsurühm Helsingi Helmed
LINN: Helsingi
RIIK: Soome

Helsingi Helmed naisrühm sai alguse 2018. aasta kevadel, kui grupp Eesti naisi otustas luua rahvatantsurühma. Enamikul rühma naistest ei olnud varasemat kogemust rahvatantsust. Üks rühma käivitajatset oli Marve Nakus, kelle suur unistus oli Eesti naiste rühm viia juubelitantsupeole.

Treeningsaal saadi Alppila kirikust, kus  koguneb ka eestikeelne kogudus. Helsingi Helmed koguneb kaks korda nädalas ja rühmas tantsib 16 naist Soome pealinnast ja selle lähiümbruses. Tantsurühma rõivastena on kasutusel Tartumaa Maarja-Magdaleena kihelkonna rahvariided.

Aktiivsemad tantsijad koos tanstuõpetaja Marvega osalesid esimesel väliseesti tantsujuhtide suvekursusel Kihnu saarel ja Pärnus. Sealt toodi kaasa palju indu, teadmisi meie rahva- ja tantsukultuurist. Uue õppimise kõrval on meie sõprusringkond ka laienenud ning uute uste avanedes on süvenenud ka eestluse tunne.

Vahel on vaja minna kaugele, et näha lähedale. Nii on ka meiega, sest kuigi elu on ühel või teisel põhjusel viinud meid võõrsile, armastame oma kodumaad väga. Eesti on meie südameis ning seotud lapsepõlve- ja noorusmälestustega.

Eestist eemal elades, oleme õppinud väärtustama oma juuri. Ütles ju ka Eesti president Kersti Kaljulaid: “Hoidke eestlust ja meie siin kodueestis, mõtleme teie peale, ootame teid külla, ootame teid tagasi.” Nii hoiamegi eestlust siin Soomes ja osaleme esimest korda ESTO-l, mis esmakordselt toimub Helsingis.

Foto: Helsingi Helmed erakogu 

Milliseid sündmusi veel ESTO 2019 programmist leida võib, vaata SIIT>>