ESINEB: naisrühm Nopsalajad

1264
KES: naisrühm Nopsalajad
LINN:  
RIIK: Sooome

Oleme Soome edela osas elavaid eestlasi ühendava seltsi (Varsinais-Suomen Viro-keskus ry) juures tegutsev naiste rahvatantsurühma Nopsalajad.
 
Nopsajalgade asutamisega on seotud üks omamoodi lugu. Nimelt pidanuks selle nime all tegutsema hoopis laste rahvatantsurühm. Mõte sündis 2014. aasral laulu- ja tantsupeo rongkäiku vaadates. Elasime tollal kaasa oma tuttavaile ning korraga torkas valusalt hinge, et meie – Soomes elavate eestlaste lapsed ei saagi seda kõik kogeda. Seda kõike, mida olime kogenud meie ise kord koolipõlves: külg külje kõrval koos sõpradega Kalevi staadioni tantsumurul või lõbusas rongkäigus teel laululavale. Tagasi Soome jõudes asutasimegi lasterühma, kuid reaalsus sai paraku selline, et pool aastat hiljem lõpetas see rühm tegevus. Nii võtsid emad laste trenniaja endale ja tänaseks peab tunnistama, et lapsed on emade eeskujul tantsust huvituma hakanud. 
Meie rühma kuulub 12 aktiivset naist, kellest suurem osa on tantsinud alates rühma loomisest, mil ühendasime jõud pääsemaks II Naistetantsupeole.
Olles osa võtnud sellest üritusest ning sealt saadud emotsioonidest sai projektirühmast harrastusrühm. Käime koos kord nädalas ja harjutame keskelt läbi kaks ja pool tundi.
Selleks, et jõuda Eesti parimate naisrühmade tasemeni, on meil veel pikk maa minna, kuid uhkust tunneme endi üle juba nüüd. Saavutus on seegi, et oleme suutnud vaatamata raskustele siiani alal hoida tantsurõõmu ja -indu. Meiega on liitunud ka paar soomlannat, kes huvitusid just eesti rahvatantsust.
 
2017. aastal osalesime koos teiste Eesti tantsurühmadega Turus toimunud festivalil Europead 2017. Oli au võtta vastu Eesti tantsijaid ja pillimehi ning tantsida nendega
koos, esindades ühiselt Eestit. II Naistetantsupeol tutvusime Trondheimi Trollidega, kellega oleme sealt alates jaganud muresid ja rõõme. 2018 aastal oli meil võimalus osaleda nende kutsel Norras Eesti 100 pidustuste raames korraldatud Fjordides kajab kontserdil ning ühendasime jõud, lootuses pääseda juubelitantsupeole.
 
Osalemine erinevatel rahvatantsupidudel on rahvatantsurühma jaoks oluline sündmus,
toetades mitte ainult rühma, vaid kogu kohalikku eestlaste kogukonna ühtsust, eesti
kultuuri säilimist ja arendamist, ühtekuuluvust Eestis tegutsevate ja ka Soomes ning
teistes riikides tegutsevate rühmadega.
Rühm esineb nii eestlaste kui multikultuursete ühingute sündmustel, tutvustades eesti
kultuuri lahutamatuks osaks olevaid tantse, tantsumänge ja ka laule. Samuti on see
motivaator, mis näitab, et kui tahta ja natukene pingutada, on ka välisriigis töötamise
kõrval võimalik tegeleda Eestis positiivseid emotsioone toonud harrastustega.
 

VAATA ja loe lähemalt, kes veel ESTO-l esinevad

Milliseid sündmus ESTO 2019 programmist leida võib, vaata SIIT>>