ESINEB: pereansambel Õunake

1358
KES: pereansambel ÕUNAKE
LINN: Tver
RIIK: Venemaa

Ansambel Õunake koosneb 4 liikmest. Kontserditel tutvustame endid alati nii: isa Aleksander on eestlane, ema Inna on ukrainlanna ja meie kaks, last Mihhail ja Natalja, on venelased. Seetõttu on meie repertuaaris  eesti, ukraina ja vene meloodiaid. Ansambel on asutatud 2002. aastal.

Praegusel ajal mängivad ansamblis Mihhail, Natalja ja nende kaks last – Ia ja Taja. Enamus meie esinemisest on dueti vormis, kuid mõnedes etteastetes osalevad ka meie lapsed.

Ansambli graafik on tihe. Osaleme kõikidel pühadel, mis on rahvuslikud tähtpäevad – linnapäevad, soome-ugri rahvaste peod ja paljud teised festivalid.  Me ei esine ainult oma kodulinnas, vaid sõidame ringi ka maakonnas, Moskva oblastis. Eelmisel aastal võtsime osa Krasnojarski eesti päevadest ja esinesime ka Tomskis (eestlaste Kasekülas).

Meie repertuaaris on eesti heliloojate looming ja eesti rahvatantsud.  Me mängime kitarri, viiulit, kontrabassi, akordionit, flööti, tuubat ja vioolat. 

Me oleme muusikaõpetajad ja nii kaasame oma esinemistesse ka meie õpilasi. Oleme õpetanud neile mitte ainult eesti laule ja meloodiaid, vaid ka tantse. Meie tegevuse eesmärk on eesti kultuuri propageerimine ja rahvaste sõprus – nii nagu meie peregi on rahvusvaheline.

VAATA ja loe lähemalt, kes veel ESTO-l esinevad.

Milliseid sündmusi ESTO 2019 programmist leida võib, vaata SIIT>>