ESINEB: Seattle’i eesti segakoor

1484
KES: Seattle’i Eesti segakoor
LINN: Seattle
RIIK: USA

Seattle’i Eesti Koor on armastusega hoidnud Eesti kultuuri ja koorimuusikat elus Eestist kaugel maailma nurgas juba 60 aastat. Aino Mägise juhatusel alustas naiskoor 1959 aastal ja 1979 aastal lisandusid ka meeshääled.

1980. aastatel assisteeris Ainot Seattle Pacific University Muusika osakonna professor Ramona Holmes ja seejärel läks dirigendikepp Helju Välile. 2000. aastate alguses tuli koori tegevusse seisak, ning tegevus taastati 2008. aastal erinevate Washingtoni Ülikooli koorijuhtimise eriala magistri ja doktorantuuri üliõpilaste käe all.

Tänane koor on oma eksistentsi eest tänulik eluaagse Kodali metoodikaga muusikaõpetaja Kelly Forster Griffinile ja Laste Muusika kooli kaasasutaja ja õpetaja Lucinda Dalrymple’le juhtimise eest.

Koos pühendunud kooriliikmetega on Kelly ja Lucinda entusiasm ja armastus Eesti kogukonna ja muusika vastu hoidnud koori tegusana. Professionaalselt aitab Seattle Eesti koori  Dr. Heather McLaughlin Garbes,  kes muuhulgas  dirigeerib kohalikku Soome ja Leedu koori, osaleb  Ameerika loodenurga Balti kogukondade kultuuri elu edendamisel  ning on  Mägi Ansambli  asutaja ja juht.

Seattle’i Eesti seakoori lauljad osalevad aktiivselt kohaliku Eesti kogukonna tegevuses ja võtavad regulaarselt osa Lääneranniku päevadest ja Seattle’i Folklife festivalist. Lauljate seas on inimesi mitemetelt elualadel nagu muusikud, õpetajad, üliõpilased, arstid, juristid, insenerid jne.

VAATA ja loe lähemalt, kes veel ESTO-l esinevad.

Milliseid sündmusi ESTO 2019 programmist leida võib, vaata SIIT>>