ESINEB: segakoor Pillerkoor

1539
KES: segakoor PILLERKOOR
LINN: Viin
RIIK: Austria

Eesti-Austria segakoor Pillerkoor loodi 2014. aasta sügisel Viinis, Austrias, et kodumaalt kaugel olles siiski uhkelt järgneda Eesti koorilaulu kustumatule kutsele. Samuti oli üks asutamise eesmärke üles astuda 2019. aasta üldlaulupeol ning see unistus on tänaseks ka täitumas: Pillerkoor esineb sel suvel nii sega- kui valikkooride ridades.
Et jääda oma nimele truuks, püüdleb Pillerkoor pidevalt muusikalise peo ja pillerkaari pidamise poole. Koori on kokku tulnud nii Eesti kui ka Austria päritolu koorientusiastid ning kunstiliste juhtide – Anne Alt ja Triinu Viilukas – juhatamisel esitatakse nii traditsioonilist kui ka kaasaegset Eesti koorimuusikat. Lisaks Eesti teostele on repertuaaris kindel koht ka Austria muusikal ning nii saavad ühendatud koori mõlemad kodumaad. Millises keeles Pillerkoori erinevad hääled ka ei kõlaks, nende meloodiad ja harmooniad leiavad igatahes ühtemoodi oma koha kuulajate kõrvades ja südametes.
Kontserte on selle paari aasta jooksul olnud Pillerkooril mitmeid, Eesti Vabariigi saatkonna korraldatud üritustel kui ka koostöös kohalike kooridega. Samuti Balti Jaanipeol ning Ülikooli Finno-Ugristika osakonna üritustel.
Meie kõige tähtsam kontsert toimus 25. veebruaril 2018, Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva auks, kus 250-pealise publiku hulgas oli ka Austria Vabariigi president Alexander van der Bellen abikaasaga.

VAATA ja loe lähemalt, kes veel ESTO-l esinevad.

Milliseid sündmusi ESTO 2019 programmist leida võib, vaata SIIT>>