ESINEB: Tallinna RÜ tantsukollektiiv Eksperiment

1216
KES: Rahvaülikooli tantsukollektiiv EKSPERIMENT
LINN: Tallinn
RIIK: Eesti

2015. aasta sügisel otsustas Tallinna Rahvaülikool teha algust rahvatantsuhuvilistele praktilise õppegrupi avamisega. Tantsuõpetajana kirjutasin koolituse eelteates et, kõik, kes varem ei ole rahvatantsuga kokku puutunud ja arvavad, et võiksid sellega tutvus teha, on oodatud osalema. Eelteadmisi tantsusammudest ei ole vaja.

Kirjutades olin kindel, et osalejaid ilmselt ei tule ning et see ongi pigem vaid eksperiment.  Ometi kogunes esimesele kokkusaamisele pea 30 erinevas vanuses naist. Minu „eksperiment“ kukkus küll läbi, kuid rühm sai endale niimoodi nime. Nüüd on meie rühm juba nelja-aastane.

Tantsulised kokkusaamised toimuvad siiani igal esmaspäeval kell kuus õhtul ning treening kestab poolteist tundi. Meie repertuaaris on peamiselt pärimustantsud.

Nelja aasta sisse on mahtunud hulk esinemisi nii Tallinna Rahvaülikooli ja tantsupeomuuseumi ettevõtmistel kui ka erinevatel tantsuüritustel laiemalt. Saime kogemuse ka XX tantsupeo ettevalmistusprotsessis osaledes. Oleme ettevõtlikud ja tegusad ning ootame uuel hooajal endi hulka uusi rahvatantsuhuvilisi.

Angela Arraste

Foto: Tallinna Rahvaülikooli tantsukollektiiv EKSPERIMENT

VAATA ja loe lähemalt, kes veel ESTO-l esinevad

Milliseid sündmus ESTO 2019 programmist leida võib, vaata SIIT>>