ESINEB: Tampere eesti segakoor

1584
KES: Tampere eesti segakoor
LINN: Tampere
RIIK: Soome

Pirkanmaa Tuglase seltsi juures tegutsev Tampere eesti segakoor on asutatud 2016 aastal ning ühendab lauljaid kogu maakonnast. Koorijuht on Taavi Niinimaa, kes on õppinud koorijuhtimist Eestis.

Meie koor noorimad on 17- ja vanimad 70-aastased. Lauljate hulgas on seitse “tõupuhast” soomlast, kuid nad kõik on ühel või teisel moel Eestiga seotud ning oskavad mingil määral ka eesti keelt.  Osa lauljaist on elanud Eestis, mõned õppinud ülikoolis eesti keelt ja mõned on Eestis leerilaagreid korraldanud. On ka neid, kes suviti mootorrattal mööda Eestit kimanud.

Kooris on ka Soomes sündinud eesti juurtega noori, kellele on lapsest saati laulupeol esinemise ilust, võlust ja valust räägitud. Lisaks on meie kooriga ühinetud tõesti lausa perekonniti: on ema ja poeg, ema ja kaks last, kaks abielupaari.

Koori regulaarsed esinemised Tamperes:  aprillis Mardilaadal, jõulupeol, oktoobris Sugrifestil, augustis taasiseseisvumispäeva rahvapeol ja ka Eesti vabariigi aastapäeval. Koor on osalenud ka suurematel üritustel, nagu festivali Tampere Sävel 100 koori kontserdil, Eesti 100 kontsertetendusel Aleksandri teatris Helsingis ja 24. veebruaril 2019 ühiskontserdil Tartus koos teiste Eesti ja Läti kooridega.

VAATA ja loe lähemalt, kes veel ESTO-l esinevad.

Milliseid sündmusi ESTO 2019 programmist leida võib, vaata SIIT>>