ESINEB: Tartu ülikooli kammerkoor

2831
KES: Tartu ülikooli kammerkoor
LINN: Tartu
RIIK: Eesti

Tartu ülikooli kammerkoor on 1971. aastal loodud kontsertkoor, mida alates 2001. aastast juhatab dirigent Triin Koch. Koori repertuaari kuulub suur hulk eesti heliloojate loomingut, näiteks klassikud Mart Saar, Cyrillus Kreek, Veljo Tormis, Ester Mägi ja Gustav Ernesaks. Nende kõrval on kammerkoorile aga samavõrra oluline nüüdisaegne helikeel ja võõrkeelne repertuaar.

Koori on auhinnatud mitmetel kohalikel ja rahvusvahelistel konkurssidel, viimati võideti 2016. aastal Eesti kammerkooride festivali Grand Prix ja XV rahvusvahelisel koorifestivalil “Tallinn 2017” esikoht kammerkooride kategoorias. Kooriühing on Tartu ülikooli kammerkoori austanud tiitliga aasta koor 2016.

Tartu ülikooli kammerkoor on energiline üliõpilas- ja kontsertkoor, kes on algatanud mitmeid omanäolisi koorikontserte ning esinenud sageli ülikooli ja Tartu linna pidulikel sündmustel, aga ka olulistel üleriigilistel kontsertidel – näiteks osales koor käesoleva aasta 24. veebruaril Vabariigi Presidendi vastuvõtule eelnenud kontsertetendusel. Kohe pärast seda suundus koor oma ajaloo suurimale kontsertreisile Iisraeli, kus MustonenFesti raames anti 8 kontserti ligi 4000 kuulajale.

Kammerkoor on paljuski tänu dirigent Triin Kochile ka andunud laulupeotraditsiooni kandja – 2018. aastal oli kammerkoor esimene eestlaste koor, kes osales Läti laulupeol täismahus (õpiti üle 20 lätikeelse laulu!). Tänavu ootab koori ees mitu suuremat ja väiksemat laulupidu siinsamas kodumaal.

VAATA ja loe lähemalt, kes veel ESTO-l esinevad.

Milliseid sündmusi ESTO 2019 programmist leida võib, vaata SIIT>>