ESINEB: Toronto Eesti Akadeemiline Segakoor ÖÖBIK

1360
KES: Eesti Akadeemiline Segakoor ÖÖBIK
LINN: Toronto
RIIK: Kanada

Toronto Eesti Akadeemiline Segakoor ÖÖBIK – dirigent Rosemarie Lindau

Toronto Eesti Akadeemiline Segakoor ÖÖBIK’u eesmärk on säilitada ja edendada eesti kultuuri laulurõõmu kaudu.  Koor toob kokku lauluhuvilisi, pakkudes lisaks koorilaulule seltskondlikku tegevust sõprade keskel, kel ühine eesti kultuuripärand. Eesmärkide saavutamine toimub iganädalaste tavadega, mis valmistavad koori mitmekesisteks esinemisteks kogu aasta vältel ja Laulupeol osalemiseks iga viie aasta tagant.

25 aasta jooksul on Ööbik saanud kuulsaks Simmaree etendustega (simman+kabaree), mil andekad Ööbikud ise loovad käsikirjad, koreograafia, kunsti, lavastused põnevatel teemadel: Igavene suvi, Ööbik Broadway’l, Ööbik Estonia’s ja Tähemõrsja on mõned pealkirjad. Lisaks eesti muusikale on kaasa arvatud rahvusvahelist muusikat originaalses keeles või tõlgitud eesti keelde ja ka muusikat erinevatest žanritest.

Ööbikud on rändlinnud, kes on esinenud teistes eesti kogukondades Kanadas: Ottawa, Hamilton, Montreal, Stettler. Kuid oleme esinenud ka USA-s: New York, Chicago, Baltimore, St. Petersburg. Eriline elamus ja au on meie jaoks olnud võimalus esineda Eesti üldlaulupidudel.

Foto: Peeter Põldre

VAATA ja loe lähemalt, kes veel ESTO-l esinevad

Milliseid sündmus ESTO 2019 programmist leida võib, vaata SIIT>>