ESINEB: Toronto Estonia Koor

1501
KES: Estonia Koor
LINN: Toronto
RIIK: Kanada

Maestro Roman Toi asutas Estonia Koori 1978. aastal, et tutvustada eesti koorimuusikat kanadalastele kui ka Kanada eestlaste kogukonnale. 2018. aasta aprillis tähistas koor oma 40. aastapäeva juubelikontserdiga Toronto Eesti Majas.

Koori dirigendid on praegu Ingrid Silm ja Jaan Medri. Ingrid astus koori lauljana 1988. aastal ning laulis koori ridades 2008. aastani, siis sai temast koori dirigent. Jaan on aktiivne bassilaulja kooris ja täidab ka dirigendi kohustusi. Lauljate arv varieerub aastast aastasse, kuid laulupeo aastatel on lauljaid alati rohkem. Sel aastal on meie kooris ligi 75 lauljat.

Estonia koori suurim ja kõige erilisem elamus toimus aastal 1990. Koor oli ainsana kutsutud väliseesti koorina üldlaulupeole osalema. Meie dirigent Roman Toi oli üldlaulupeo aujuht koos Gustav Ernesaksa ja Richard Ritsinguga. Suuremale osale lauljatele oli see elu esimene külaskäik Eestisse ning kõikidele oli see esimene kord oma rahvaga koos ühel laululaval laulmine.
Estonia Koor on end pühendanud tutvustama ning esitama eesti kooriloomingut nii eesti kogukondadele välismaal kui ka teistele. Selle sihiga oleme oma lauluga rõõmsalt rännanud mitmetesse
maailmanurkadesse, sealhulgas Toronto, Kanada, USA, Iisrael, Austraalia ja muidugi meie kodumaa Eesti.
Estonia Koori suurim väärtus on meie mitmekülgne liikmeskond. Meie ridades laulavad rõõmsasti koos mehed ja naised, kutselised lauljad ja harrastajad, noored ja hingelt noored, eestlased ja estofiilid.

Foto: Peeter Põldre

VAATA ja loe lähemalt, kes veel ESTO-l esinevad

Milliseid sündmus ESTO 2019 programmist leida võib, vaata SIIT>>