ESINEB: Ülelahedad

1684
KES: Ülelahedad
LINN: Helsingi
RIIK: Soome

Rühma loomise idee sündis 2012. aastal Tamperes, kus toimus  III Soome-Eesti tantsupidu. Otsustasime, et Soomes elavad Eesti rahvatantsijad tuleb koondada ühte rühma eesmärgiga osaleda Tallinnas 2014. aasta toimuval tantsupeol.

Esimese treeninguni läks küll aega pisut rohkem kui aasta, ent septembris 2013 kogunesime Allpila kirikus ning meie mentoriks sai Aveli Asber. Rühma juhendajatena alustasid Heli Vija ja Kaie Kuut ning pärast tantsupidu jäigi meid juhendama Kaie Kuut, kes nüüd juhendab ka ESTO 2019 avakontserdil esinevaid tantsijaid.

Rühma tähtsamad esinemised on olnud XIX Tantsupidu “Puudutus” ja 2015. aastal toimunud Meeste Tantsupidu Kolm.  Oleme esinenud ka Võru folkloorifestivalil (2016), Väike-Maarja jaanipäevapeol (2017) ja Pärnu Hansapäevadel (2018).

Iga-aastane traditsioon on esinemine Helsingis toimuval Mardilaadal. Kuid aasta sisse mahub veel palju väiksemaidki ülesastumisi, näiteks erinevatel koguduse sündmustel.

Oma taustalt on Ülelahedad tore kirju seltskond, kuhu kuuluvad alla kahekümneaastased ja ka enam kui kuuekümneaastased. Enamus meist on esimese põlvkonna soome-eestlased. Meie hulgas on meditsiini- ja hooldustöötajaid, ehitajaid, arhitekte, insenere ja teadlasi. Ülelahedad on tõeline läbilõige Soome eestlaskonnast.

Hetkel on ülelahedaid kokku 26 ja enamus meist elab Helsingi lähipiirkonnas. Meid kõiki seob tantsupisik ja soov seda hoida ning arendada. Meie jaoks on oluline tantsida just Eesti rahvatantse ja nii, et seda näeksid ka Soome vaatajad.

Foto: Ülelahedad

VAATA ja loe lähemalt, kes veel ESTO-l esinevad

Milliseid sündmus ESTO 2019 programmist leida võib, vaata SIIT>>