EstDocs @ESTO 2019: 100 sekundit minu Eestit

1125

ESTO 2019 toob Eestisse Torontos tegutseva dokumentaalfilmide festivali EstDocs. Et juba olemasolevatele teostele ka tänaseid kaadreid vahele pikkida, kuulutame käesolevaga välja lühifilmide konkursi «My Estonia in 100 seconds/ minu Eesti 100 sekundit».

EstDocs on Torontos toimuv ja Kanadas palju populaarsust kogunud dokumentaalfilmide festival, mille eesmärk on Eesti riigi ja kultuuri tutvustamine Kanadas.

«Minu Eesti 100 sekundit» võib olla näiteks lühiülevaade sellest, kuidas valmib välisriigis rukkileib, mille iga viil sümboliseerib üle ilma laiali pillutatud eestlasi, kes nüüd filmimaagia abil kokku saavad.

EstDocsi lühifilmide konkursile on oodatud kõik erinevad 100-sekundilised filmid, mis on ühel või teisel moel Eestiga seotud.

Filmikeeles räägitud lugude ainus tingimus on, et need kõnelevad Eestist. Olgu jutustaja asukohariik siis kas Austraalia, Ameerika Ühendriigid, Kanada, Euroopa või Skandinaavia.

Filme oodatakse posti või elektroonilisel teel 8. juunini 2019.

Sõltumatu žürii otsusel valitakse parimad filmid. Auhinnafondi koguväärtus on 2000 eurot. Lühifilmikonkursi koostööpartner on Balti Filmi- ja Meediakool BFM. Premeeritud võistlustöid näidatakse ESTO 2019 Tallinna programmis, Telliskivi loomelinnakus.

Lühifilmide konkursi osavõtuankeedi ja reglemendi leiad EstDocsi lühifilmide konkursi kodulehelt. Varasemate osavõtjate ja võitjate filme saab vaadata SIIT.

EV100 programmi kuuluva ESTO 2019 raames toimuv lühifilmide konkurss on mõeldud nii professionaalidele kui ka amatööridele üle terve maailma. Andkem oma kujutlusvõimele tiivad!