ESTO 2019 passimüük on avatud

3587

ESTO 2019 passe saab soodushinnaga osta kuni 28. veebruarini 2019.

ESTO 2019 ehk XII Ülemaailmsed Eesti Kultuuripäevad “Meie tulevik” toimuvad Helsingis, Tartus ja Tallinnas, nädal enne XVIII laulu- ja XX tantsupidu “Minu arm”. Pidulik avamine toimub 28. juunil Helsingis, kus toomkirikus toimuvale tseremooniale järgneb Senati väljakul kõlav avakontsert “Aegade sild”. Avakontserdile oodatakse eesti koorilauljaid ja rahvatantsijaid kogu maailmast.

ESTO noorteprogramm algab juba päev varem. Helsingi Eesti Majas on loengud Eesti-Soome suhetest ning Soome silla kujunemisest. Tutvuda saab Eesti kultuuriradadega Helsingis. Noorte tulevikukonverentsil arutletakse Soome eesti noorte tuleviku teemadel. Hiljem Tartus toimuval Noortekongressil minnakse aruteludes Soome tasandilt üle globaalsele tasandile. Millist tuge vajavad noored, et eestlust edasi kanda?

Vaata noorteprogrammi SIIT >>

Avapäeva õhtul suunduvad ESTOlased laevaga Tallinnasse. Merel süüakse õhtust ning algab ESTO avapidu koos tantsu ja muusikaprogrammiga. Järgmisel hommikul ootab ESTOlasi Tartu linn – esimese laulupeo ja heade mõtete linn.

29.-30. juunil pakuvad Tartus ESTOlastele harivaid koolitusi Tartu ülikool, Rahvusarhiiv ja Eesti Rahva Muuseum. Need, kes arutlevad endamisi, kuidas õpetada lapsele eesti keelt või kuidas Eestis oma juuri otsida, peaksid kindlasti Tartusse tulema! Emakeelne Tartu ülikool tähistab oma 100. juubelit. Üliõpilasseltsid ja korporatsioonid korraldavad kohtumisi. Raekoja platsil kõlab ESTO laul.

1.-3. juuli ootab ESTOlasi Tallinna linn. Telliskivi Loomelinnakust saab kaheks päevaks ESTO linn oma raadio ja ööülikooliga. Eestluse tulevikku välismaal arutletakse erinevate võrgustike kohtumistel ja Rahvuskongressil. 3. juulil räägitakse koostööst Eesti riigiga. Viimase ESTO päeva programm toimub Maarjamäel Ajaloomuuseumis ja Filmimuuseumis. ESTO lõpetatakse pidulikult laulu- ja tantsupeo eelõhtul balliga Lennusadamas.

Vaata programmi SIIT >>

Kes soovib osaleda pidulikel ava- ja lõpuüritustel, peab soetama endale kuldpassi. Koha teistele üritustele garanteerib samuti ainult pass. Müügil on pere- ja noortepassid. Soodushinnad kehtivad kuni veebruari lõpuni. Üksikuid pileteid müüakse vaid juhul, kui on vabu kohti. Passimüügi korraldamisel on ESTO partner Estravel.

ESTO 2019 passe saad osta SIIT >>

Sirle Sööt
ESTO 2019 peakomitee esimees
Tel: +46 72 519 04 80
E-mail: sirle@estofestival.ee