ESTO avakontsert “Aegade sild” Helsingis

3590
Koht: Senati väljak (Senattintori) Helsingis
  Unioninkatu 29
Aeg: Reede, 28. juunil kell 14.45 – 16.15

Avakontserdil esinevad üle ilma kokku tulnud eesti rahvatantsijad ja koorilauljad.
“Aegade sild” on eestlust hoidev rahvapidu, kus lauldakse üheskoos armsaks saanud laulupeolaule ning näha saab eesti rahvatantsu ja rahvarõivaid. Kontserdi kunstiline juht on Guido Ausmaa

Dirigentidena astuvad kooride ette Guido Ausmaa ja Helge Kõrvits Soomest ning Peeter Perens Eestist. Tantsurühmade üldjuht on Helsingis tegutseva Eesti rahvatantsurühma “Ülelahedad” juhendaja Kaie Kuut. Vahetekste esitavad Katrin Kesklaas ja Raigo Megerild. Klaveri Maarja Plink.

ESTO jõuab oma pika ajaloo vältel esmakordselt Soome – riiki, kus elab ligi 70 000 eestlast (statistikaameti andmed, oktoober 2018). Erinevalt teistest maailmas tegutsevatest eestikeelsetest kogukondadest on Soomes elavad eestlased olnud seni pigem omaette. Nüüd, ESTO 2019 avapidu korraldades on aeg, nagu ütleb Lydia Koidula värsirida: astuge ette!

ESTO 2019 teema on MEIE TULEVIK. Nii soovime eestlastena välismaal olla rohkem nähtavad, tutvustada oma kultuuri ning leida koostöökaaslasi ja uusi liikmeid seltsidesse, kelle tegevust kontserdil tutvustame.

Milliseid sündmusi veel ESTO 2019 programmist leida võib, vaata SIIT>>