ESTO konverents uurib Eesti jalajälge maailmas

1595
Foto: Tõnu Tunnel / Eesti Filmimuuseum

ESTO 2019 programmi raames toimuv konverents uurib Eesti kultuuriekspordi ja kultuuridiplomaatia kogemusi ning küsib milline on Eesti jalajälg maailmas. Konverents on tasuta, registreerumine on alanud.

Väljaspool Eestit elavad rahvuskaaslased on sageli esimesed Eesti kultuurisaadikud võõrsil, Eesti maine kujundajad, meie riigi ajaloo, inimeste ja kultuuri tutvustajad. ESTO on suurepärane võimalus rääkida eestikeelse auditooriumi kaasamisest kultuuriekspordi tegevustesse välismaal. 

Konverentsil arutletakse selle üle, kuidas siduda Eesti kultuurieksporti majanduse, rahvusvaheliste suhete ja globaalse eesti kogukonnaga ning milline on väliseestlaskonna roll Eesti riigi rahvusvahelise tuntuse tagamisel. 

ESTO 2019 programmi kuuluva konverentsi teemal “Eesti jalajälg maailmas / Estonia’s footprint in the world” korraldab kultuuriministeerium. Konverents toimub kolmapäeval, 3. juulil kell 12.30-16.30 Eesti Filmimuuseumis.

Konverentsile on oodatud osalema kõiki Eesti kultuuriekspordist ja kultuuridiplomaatiast huvitatud inimesi. 

Külalisi tervitab kultuuriminister Tõnis Lukas. Ettekannetega astuvad üles Kultuuriministeeriumi välissuhete osakonna nõunik Juko-Mart Kõlar, Välisministeeriumi kultuurinõunik Heilika Pikkov, Toronto Rahvusvahelise Eesti Keskuse juhtkomitee esimees Ellen Valter, Kanada tippjuht ja suurinvestor Andrew Prozes. Pianist ja õppejõud Marje Lohuaru tutvustab konverentsi külalistele Eesti Pillifondi tegevuse eesmärke. Muusikalise etteaste esitab piiri taga palju tuntust leidnud muusik Maarja Nuut

Konverentsi külalised saavad kaasa lüüa arutelupaneelis “Kui suur on Eesti jalajälg maailmas?”

Konverentsi töökeeled on eesti ja inglise keel. Moderaator on kultuuriministeeriumi välissuhete osakonna nõunik Juko-Mart Kõlar.

Päisefoto: Eesti Filmimuuseumi kogu