ESTO pakub vaadata mitut menulavastust

1424
Foto lavastusest "Minu Eesti vanaema"

ESTO 2019 programmi kuulub palju muu põneva hulgas ka mitu teatrietendust. Kõigi lavastuste teemad on ühel või teisel moel seotud seekordsete eesti kultuuripäevade teema ning olemusega.

PÜHAPÄEVAL, 30. juunil

  • kell 12 etendub ESTO festivalipublikule auhindu ja populaarsust võitnud koolinoorte lavastus, Eesti juubeliaastaks loodud algupärand «Üks väike tuba». Piletid ERM-i teatrisaalis toimuvale etendusele saab osta SIIT.
  • Sama päeva õhtul kell 19 jõuab ERM-is aga festivalipubliku ette Eesti algupärand “LA H US”. Rakvere Teatri lavastus on valminud EV100 kingitusena ning Väliseesti Muuseumi tellimusel. Näidendi autor on Liisi Rohumäe, tüki  lavastas Üllar Saaremäe. Pileti saab osta SIIT.

ESMASPÄEVAL, 1. juulil

  • kell 16 etendab Piip ja Tuut Teater noortele mõeldud lavastus “Hamlet”. Klassikaline Hamleti-lugu jääb muutumatuks, kuid kõik Shakespeari tragöödia kümme karakterit – hauakaevajast kuningapaarini – jõuavad publiku ette kahe klouni kehastatuna. Lavastusest tõusevad esile paljud tänapäevalgi kõneainet pakkuvad teemad, nagu naaberriigi provokatiivne sõjaline relvastumine, konflikt reaalsuse ja ettekujutuse vahel ning inimlikkus.​ Pileti saab SIIT.
  • kell 17 etendub Tartu Waldorfteatri lavastus “Üks väike tuba” juba Tallinnas, Telliskivi Loomelinnakus paiknevas Vaba Lava teatrisaalis. Etenduse pikkus on 100 minutit. Pileti Tallinna etendusele saab SIIT.

TEISIPÄEVAL, 2. juulil

  • kell 16 etendavad klounipaar Piip ja Tuut oma teatrimajas lastele mõeldud lavastust “Piip ja Tuut kontserdil”. Etendus koosneb tasakaalutrikkidest ja mustkunstist, akrobaatikast ja viguriga lauludest – see on etendus nagu tsirkus või tsirkus nagu teater ehk Piip ja Tuut oma parimas väljapanekus.​ Pileti saab SIIT.
  • kell 19 on aga Tallinnas Vaba Lava teatrisaalis võimalus kõigil huvilistel vaadata äsja lõppenud teatrihooaja menukit “Minu Eesti vanaema”. Eesti kodakondsuse säilitamise nimel aastaid kohut käinud lavastaja Julia Augi lavastus räägib tema oma vanaemast, kuid ennekõike identiteedist ning küsimustest, mille inimene endale esitab ja vastustest, mida neile püütakse leida. Kuidas kaotatakse ja leitakse oma kodumaa?. Teatriühendus R.A.A.A.M etendusele saab pileti osta SIIT.

EV100 juubeliprogrammi kuuluva festivali ESTO 2019 teema on “Meie tulevik” ning sündmuste fookuses on noored. Sümboleid, olnut ja olevat tulevikuks lõimiv programm pakub arutelusid, uusi kontakte, mõtlemisainet, äratundmisrõõmu ja meelelahutust kõigile huvilistele. Nädalane festival leiab aset järjest kahes riigis – Soomes ja Eestis ning kolmes linnas – Helsingis, Tartus ja Tallinnas. ESTO 2019 toimub 27. juunist 3. juulini. 

ESTO 2019 programm, esinejad ja sõnumid: estofestival.com ​