ESTO-d jõuavad ERM-i

1829
Foto: Peeter Põldre

Pärast suurejoonelist avatseremooniat Helsingis jõuab ESTO 2019 kaheks päevaks – 29.-30. juunil – Tartusse ning toob endaga palju uudistamist nii olijaile kui ka tulijaile. 

Eesti Rahva Muuseumis on 30. juunil ESTO sündmustele ja osalejatele pühendatud kogu pühapäevane pärastlõuna. Kavas on nii giidiga näituste külastamine (eesti, inglise, prantsuse, saksa, vene keeles) ning pärimuskultuuri töötoad lastele ja noortele.

Kuid ESTO 2019 põhiprogrammi kuulub ka EstDocs@ESTO filmiprogramm, mida saab jälgida Jakob Hurda saalis. Samuti on programmi osa väliseesti muuseumi VEMU ja ERMi koostööna valmiva näituse «ESTO – üleilmse eestluse hoidja» avamine. Facebooki kaudu saab sündmuse ka oma kalendrisse märkida.

Samal õhtul on kõigil huvilistel võimalus vaadata Rakvere Teatris esietendunud ja Estonian Studies Centre / VEMU (Toronto) tellimusena loodud eesti algupärandit «LA H US»

ESTO 2019 ehk XII ülemaailmsed eesti kultuuripäevad kestavad 27. juunist 3. juulini Helsingis, Tartus ja Tallinnas. Festivali eesmärk on taas kokku tuua Eesti kogukonnad üle maailma, et tugevdada üleilmset eesti meelt ja ühtekuuluvustunnet. ESTO 2019 teema on «Meie tulevik» ning fookuses on noored.