Estravel toob ESTO-lised kokku üle maailma

1193
Foto: pixabay.com

XII ülemaailmsed eesti kultuuripäevad ehk ESTO 2019 festival toob 27. juunist 3. juulini kokku eestlasi üle maailma. Enim festivalipasse on ostnud Soome eestlased, kuid ostjaid on ka Austraaliast, USA-st, Kanadast ja isegi Hondurasest.

Ainsa ESTO-passe müüva reisiagentuurina teab Estravel, et tänavuse festivali vastu on suuremat huvi tundnud Soomes elavad eestlased.

«Sel aastal pööratakse ESTO raames varasemast rohkem tähelepanu soome-eestlaste ühtekuuluvustunde loomisele, mistõttu toimub ka avasündmus Helsingis. Soomes elab hinnanguliselt ligi 70 tuhat eestlast. Esmakordselt ESTO-de ajaloos algab festival Helsingist, kus festivali avasündmusi korraldavad soome-eestlased,» selgitas Estraveli turundusdirektor Airi Ilisson.

Traditsiooniline avajumalateenistus toimub Helsingi Toomkirikus, millele järgneb kontsert «Aegade sild» Senati väljakul ning toimub käsitöölaat. ESTO 2019 avapidu peetakse laeval teel Helsingist Tallinnasse. Nädala kestev festivaliprogramm jätkub Tartus ja Tallinnas.

Lisaks Soome eestlastele toob ESTO 2019 kodumaale eestlasi veel ka paljudest teistest riikidest. Näiteks Austraaliast, USA-st, Kanadast, Hondurasest, Suurbritanniast, Saksamaalt, Hollandist, Türgist, Venemaalt, Ukrainast, Rootsist ja mujaltki.

XII ülemaailmsed eesti kultuuripäevad ESTO 2019 toimuvad 27-28. juunil Helsingis, 29-30. juunil Tartus ja 1-3. juulil Tallinnas.

Helsingis saab tutvuda Eesti Majaga, jalutada giidi juhendamisel mööda Eesti kultuuriradu, osaleda ESTO pidulikul avamisel Toomkirikus ja selle ees asuval Senati väljakul ning seejärel pidutseda teiste ESTO-liste ja Ott Leplandiga Tallink Silja Europa pardal teel Tallinnasse.

Tartu linn tervitab ESTO-lisi Tartu linna päeval. Raekoja platsil kõlab ESTO Laul. Rahvusarhiiv Noora, Eesti Rahva Muuseum ja Tartu Laulupeo muuseum ning Tartu ülikool pakuvad ekskursioone ja õpitubasid.

Tallinnas saab Telliskivi Loomelinnakust väike ESTO-linnak. Võrgustike kohtumistel saab luua kontakte teiste aktiivsete eestlastega maailma erinevatest paikadest. Esmakordselt toimub Eestis ka ESTO rahvuskongress. EV100 programmi kuuluv ESTO 2019 lõppeb 3. juulil pidulik balliga Lennusadamas.

Festivalipassi hind täiskasvanule on 79 eurot. Noored (vanuses 13-26) saavad passi  49 euroga ja perepassi hind on 139 eurot. Soodushind kehtib 10. juunini. Alates 11. juunist on festivalipassi hind vastavalt 150, 100 ja 250 eurot. Müügil on ka üksikpiletid.

ESTO traditsioon pärineb aastast 1972, mil eestlased Läänes kogunesid Torontosse Kanadas, et üheskoos au sees hoida Eesti kultuuri ja traditsioone. Iga nelja aasta tagant toimuv ESTO aitas väliseestlastel hoida eesti keelt, kultuuri ja eestlust nõukogude okupatsiooni ajal, kui ei olnud võimalust kodumaa külastamiseks. Sama oluline on ESTO traditsioon ka täna, et alal hoida üle maailma laiali pillutatud eestlaskonnas eestlust ja ühtsuse tunnet, seda nii omavahel väljaspool Eestit kui ka suhetes Eestiga.

Vaata lähemalt:

ESTO 2019 ametlik passide müüja Estravel on Eesti suurim lennuagentuur, hotelliagentuur ja reisibüroo. Ettevõttele kuulub 16 reisibürood kuues riigis: Eestis, Lätis, Leedus, Soomes, USA-s ja Austraalias, kus töötab kokku üle 220 inimese.