Programm

Vaata ka NOORTE ERIPROGRAMMI.

HELSINGI  |  TARTU  |  TALLINN

Helsingi

Neljapäev, 27. juuni

12.00 – 16.00 Avatud uksed Helsingi Eesti Majas, Sörnäisten rantatie 22, Helsinki
14.00 ajaloolase Heikki Rausmaa loeng “Kultuuri sildi all annab palju ära teha”
15.00 ajaloolase Seppo Zetterbergi loeng “Soome sild”
17.00 Avastame Helsingit – juhendatud ekskursioon mööda Soome pealnna teemal Eesti kultuurirajad Helsingis

Reede, 28. juuni

— Eesti käsitöö-, disaini- ja kunstilaat Senati väljakul

10.30 – 13.00 Noorte- ja tulevikuseminar Helsingi uhiuues keskraamatukogus OODI
13.30 – 14.30 ESTO 2019 avamine Helsingi Toomkirikus
14.45 – 16.15 Avakontsert Senati väljakul 
16.45 Bussid sadamasse
17.30 – 19.30 Õhtusöök Silja Europal
18.30 Silja Europa väljub Helsingist Lääne terminalist
20.00 ESTO 2019 avapidu Silja Europa pardal (laev randub Tallinnas kell 22)
  – Kultuuriprogramm Teater Europas
  – EstDocs@ESTO filmiprogramm
  – Kuld- ja hõbepassi omanikele ööbimine laevas.


Tartu

Laupäev, 29. juuni

Tartu linna päev

9.00 ESTO bussid ja ESTO rong Tartusse
12.00 Tudengimess #StudyEstonia, Tartu Ülikooli muuseum Toomemäel
13.00 Noortekongress, Tartu Ülikooli muuseum Toomemäel
15.00 #NOORTEKAS Laevasõit Emajõel (14-30 a.)
18.00 ESTO LaulRaekoja plats
20.00 Korporatsioonide ja üliõpilasseltside kohtumised
  – #NOORTEKAS, Loodusmaja, Lille 10
21.00 Salakõrts, legendaarne Püssirohukelder
  – Õhtutuur Tartu kesklinnas

Pühapäev, 30. juuni

11.00 Jumalateenistus, Jaani kirik
13.00 Seminar ja õpitoad “Kuidas õpetada oma lapsele eesti keelt?”, Tartu Ülikooli peahoone, aditoorium 139, 140 (eesti ja inglise keeles)
13.00 – 16.00 Seminar ja õpitoad “Oma juuri otsimas”  s.h ekskursioon ca 1 tund, Rahvusarhiiv, Nooruse 3 (eesti ja inglise keeles)
Pärastlõuna Eesti Rahva Muuseumis, ERM
  – Giidiga näituste külastamine (eesti, inglise, prantsuse, saksa, vene keeles)
  – Pärimuskultuuri töötoad lastele & noortele
  – Estdocs ESTO – ERM
17.00 Näituse “ESTOd ja organiseeritud väliseestlus” avamine, ERM
19.00 Rakvere Teatri etendus “Lahus”, ERM
21.00 Salakõrts, legendaarne Püssirohukelder
  – #NOORTEKAS, Aparaaditehas

Sport: Golf, tennis, võrkpall
Laste- ja noortetegevused


Tallinn

Esmaspäev, 1. juuli

9.00 ESTO bussid ja rong Talllinnasse
13.00 #VÕRGUSTIKUD meet-up, Telliskivi Loomelinnak
  – Eesti Majad ja vabaõhupiirkonnad välismaal
  – Infokanalid ja häälekandjad välismaal
  – Eesti kogudused välismaal
  – Eesti teadlased välismaal
  – Eesti keele õppimisvõimalused välismaal
  – Noortevahetus
  – Arhiivid (BaltHerNeti suvekooli programm)
Filmifestival & näitused
19.00 Aeg õhtusöögiks
20.00 Kanada õhtu, VabaLava Telliskivi Loomelinnak
22.00 #ÖÖÜLIKOOL 

Teisipäev, 2. juuli

9.00 – 18.00 Rahvuskongress, Telliskivi Loomelinnak
13.00 #VÕRGUSTIKUD meet-up, Telliskivi Loomelinnak
  – Eesti kunst välismaal
  – Eesti kirjandus välismaal
  – Arhiivid (BaltHerNeti suvekooli programm)
Filmifestival & näitused
20.00 Etendused ja kontserdid, VabaLava Telliskivi Loomelinnak
  – #NOORTEKAS
  – #ÖÖÜLIKOOL
22.00 Salakõrts, Telliskivi Loomelinnak
  – Õhtutuur Tallinna vanalinnas

Kolmapäev, 3. juuli

10.00 Võrkpalliturniir
13.00 #VÕRGUSTIKUD meet-up, Filmimuuseum Maarjamäel
  – Loomemajandus ja rahvadiplomaatia
  – #eEstonia #WorkEstonia #WorkForEstonia
20.00 ESTO2019 pidulik lõpetamine. ESTO ball, Lennusadam

Sport: Golf, tennis, võrkpall, korvpall
Laste- ja noortetegevused