Programm

Vaata ka NOORTEPROGRAMMI.

NB! Programm täieneb pidevalt. Viimati uuendatud 19. juunil.

HELSINGI  |  TARTU  |  TALLINN

Helsingi

Neljapäev, 27. juuni

10.00-11.30 EKSKURSIOON: Eesti kultuurirajad Helsingis eesti keeles – algus Senati väljakul
12.00-16.00 KÜLASTUS: Avatud uksed Helsingi Eesti Majas
14.00 LOENGHeikki Rausmaa “Kultuuri sildi all annab palju ära teha”
15.00 LOENGSeppo Zetterberg “Soome sild”
17.00-19.00 EKSKURSIOON Eesti kultuurirajad Helsingis eesti keeles – algus Eesti Maja juurest
17.30-19.00 EKSKURSIOON Eesti kultuurirajad Helsingis eesti ja inglise keeles – algus Senati väljakul
18.00-19.30 EKSKURSIOON Eesti kultuurirajad Helsingis eesti ja vene keeles – algus Senati väljakul
18.30-20.00 EKSKURSIOON Eesti kultuurirajad Helsingis eesti ja soome keeles – algus Senati väljakul

Reede, 28. juuni

6.30 – 14.00 SAUN: Allas Sea Pool *PASSIVÄLINE sündmus 
11.00-18.00 LAATEesti käsitöö-, disaini- ja kunstilaat Senati väljakul
10.00-12.30 SEMINARNoorte- ja tulevikuseminar – Helsingi keskraamatukogus OODI
13.30-14.30 ESTO 2019 avatseremoonia ja jumalateenistus – Helsingi Toomkirikus 
14.45-16.15 ESTO 2019 avakontsert “Aegade sild”  – Senati väljakul 
16.45 BUSSID viivad esinejad sadamasse
17.30-19.30 Õhtusöök TALLINKi laeva Silja Europa pardal
18.30 Silja Europa väljub Helsingis Lääne terminalist
20.00 ESTO 2019 AVAPIDU Silja Europa pardal 

  • Kultuuriprogramm Teater Europa saalis
  • EstDocs @ESTO 2019 filmiprogramm lastele. 
  • Tantsuõhtu: Ott Lepland & Band Ocean Clubis

(laev randub Tallinnas kell 22.00, maalepääs kell 22.00-00.45)


Tartu

Laupäev, 29. juuni

9.00 ESTO bussid Tartusse – väljumine D-terminali eest.
11.00-17.00 KÜLASTUS: Avatud uksed Tartu Laulupeomuuseumis
12.00 TUDENGIMESS #StudyEstonia – Tartu Ülikooli muuseum
13.00 NOORTEKONGRESS – Tartu Ülikooli muuseum
15.00 NÄITUS: Kanada eestlaste sporditegevust kajastava näituse avamine –Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum 
18.00 ESTO Laul – Raekoja plats
20.00 Korporatsioonide ja üliõpilasseltside kohtumised
21.00 SALAKÕRTS: Urmas Kärner & Puus Brothers Band – Püssirohukelder 
22.00 Kultuurirajad

Pühapäev, 30. juuni

11.00 Jumalateenistus – Jaani kirik
13.00 Seminar ja õpitoad “Kuidas õpetada oma lapsele eesti keelt?”– Tartu Ülikooli peahoone (eesti ja inglise keeles)
13.00-16.00 Seminar ja õpitoad “Oma juuri otsimas” + ekskursioon eesti ja inglise keeles – Noora, Rahvusarhiiv

ESTO pärastlõuna @Eesti Rahva Muuseum 
* Alates 12.00 lõuna – restoran Pööripäev ja kohvik Pööriöö
* Giidiga näituste külastamine (eesti, inglise, prantsuse, saksa, vene keeles)
* Pärimuskultuuri töötoad lastele & noortele
12.00- 13.40 ETENDUS “Üks väike tuba” (ERM teatrisaal) *PASSIVÄLINE sündmus 
13.00-17.00 EstDocs @ESTO 2019 filmiprogramm – Jakob Hurda saal
17.00 NÄITUS “ESTO – üleilmse eestluse hoidja” avamine
19.00 ETENDUS: Rakvere Teatri lavastus “LA H US”  – ERM teatrisaal *PASSIVÄLINE sündmus 
21.00 #NOORTEKAS – Aparaaditehas 
21.00 SALAKÕRTS: DJ Vaiko Eplik “Väliseesti POP 1958-1988” – Püssirohukelder 
Laste- ja noortetegevused


Tallinn

Esmaspäev, 1. juuli

9.00 ESTO bussid Talllinnasse
13.00-17.00 BaltHerNeti suvekooli programm “Ma ise ilutegija” Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
15.00 Väliseesti kirjamehe Paul Reetsi põrmu muldasängitamine Metsakalmistul ja mälestusõhtu Kirjanike Majas.

ESTO @Telliskivi Loomelinnak
11.00-18.00 NÄITUS: Väliseesti näituste festival – Roheline saal 
13.00-18.00 FILMIKAVA: EstDocs @ESTO 2019 filmiprogramm – Sõltumatu Tantsu Lava
13.00 #VÕRGUSTIKUD – Erinevate Tubade Klubi
* 13.00-14.00 Eesti keele õppimisvõimalused välismaal
* 14.10-15.10 Noortelaagrid ja noortevahetus
* 15.20-16.20 Infokanalid ja häälekandjad välismaal
* 16.30-17.30 Eesti Majad ja vabaõhupiirkonnad välismaal
* 17.40-18.40 Eesti kogudused välismaal
* 18.50-19.50 Eesti teadlased välismaal

17.00-18.40 ETENDUS: “Üks väike tuba” – Vaba Lava *PASSIVÄLINE sündmus 
19.00-01.00 KANADA ÕHTU– Restoran Kärbes
21.00 – 22.30 NOHIKUTE KLUBI: Valdur Mikita loeng – Erinevate Tubade Klubi 

Teisipäev, 2. juuli

9.00-13.00 BaltHerNeti suvekooli programm “Ma ise ilutegija” Adamson Ericu Muuseum
13.00-16.00 #VÕRGUSTIKUD Eesti kunst ja kunstnikud TallinnArtSpace

ESTO @Telliskivi Loomelinnak
11.00-18.00 NÄITUS: Väliseesti näituste festival – Roheline saal
9.00-18.00 RAHVUSKONGRESS– Erinevate Tubade Klubi 
13.00-18.00 FILMIKAVAEstDocs @ESTO 2019 filmifestival– Sõltumatu Tantsu Lava
16.00-18.00 #VÕRGUSTIKUD Pagulas- ja väliseesti kirjandus – Roheline saal
19.00 ETENDUS: “Minu Eesti vanaema”– Vaba Lava *PASSIVÄLINE sündmus 
20.00 SALAKÕRTS  Restoran Kärbes
21.00-23.30 #NOORTEKAS ja NOHIKUTE KLUBI: Miks on Tammsaare alati uus? – Erinevate Tubade Klubi
– Õhtutuur
Tallinna vanalinnas

Kolmapäev, 3. juuli

ESTO @Maarjamäe Ajaloomuuseumis
11.00 NÄITUS: “Minu vaba riik” ekskursioonid – Maarjamäe loss *PASSIVÄLINE sündmus 
10.00 EKSKURSIOONKommunismiohvrite memoriaal
11.00 Kommunismiohvrite mälestustseremoonia, Koduaed
12.00 Restoran Maarjamäe avatud lõunasöögiks
13.00-16.00 KONVERENTS “Eesti jalajälg maailmas”– Filmimuuseum. Konverents käsitleb väliseestlaskonna rolli Eesti rahvusvahelise tuntuse tagamisel ja mitmekesise ning elujõulise kultuuri kestmajäämisel. #eEstonia #WorkEstonia #WorkForEstonia

ESTO @Telliskivi Loomelinnak
11.00-18.00 NÄITUS: Väliseesti näituste festival – Roheline saal
20.00 SALAKÕRTS Restoran Kärbes  
20.00 ESTO 2019 pidulik lõpetamine: ESTO ball – Lennusadam 

Neljapäev, 4. juuli 

–ESTO 2019 programm on lõppenud, ESTO kestab edasi
11.00-18.00 NÄITUS: Väliseesti näituste festival –  Telliskivi Loomelinnaku Roheline saal
10.00-10.45 EKSKURSIOON: Patarei vangla
11.00-11.45 EKSKURSIOON: Patarei vangla
12.00 NÄITUS: Väliseesti näituste festival “Oma lugusid jagades: Balti diasporaa kodu Kanadas” avamine – Patarei vangla

* Näitused jäävad avatuks 7. juulini.