17.3 C
Tallinn
Esmaspäev, juuni 17, 2024
Avaleht Uudised

Uudised

ESTO2025 toimkondadesse registreerimine on avatud!

0
Hea ESTO sõber! Anna endast märku ESTO 2025 korraldamisel osalemiseks! Oleme selleks loonud registreerimisvormi, kus saate valida millises toimkonnas soovite ESTO 2025 korraldamisel kaasa lüüa ja anda teada, kas soovite olla MTÜ ESTO 2025 Peakomitee liige.

Põhjarannik: Väliseestlaste laulupidu Narvas kaasab ka kohalikud kollektiivid

0
ESTO laulupeo dirigendid on Ida-Virumaalt pärit Hirvo Surva ja Kirill Gorjušin ning eluaegne koorijuht Jaan Seim Stockholmist, kes praegu juhatab seal sega- ja naiskoori. Nemad kolm panevad kokku repertuaari ja käivad ka Kanadas, Ameerikas ning mujal koore ette valmistamas,

Põhjarannik: Üleilmse eestlaste kokkutuleku Narva programm tõotab tulla võimas

0
ESTO 2025 toimumiskoha valikuks korraldati demokraatlikud kärajad, kus kõik huvilised said oma sõna sekka öelda. "Enamuse hääl kaldus Stockholmi-Narva poole. Eks see ole Rootsi ja Narva ajalooline taust ning praegused väljakutsed, mis teevad Narva atraktiivseks," ütles ESTO 2025 peakorraldaja, Rootsi eestlaste liidu esimees Sirle Sööt

Põhjarannik: järgmine üleilmne eestlaste kokkutulek jõuab ka Narva

0
Narvas peetakse ülemaailmse eesti noorte võrgustiku ja kohalike noorteorganisatsioonide koostöös mitmekeelsusele pühendatud noortekongress. Lisaks on Narvas kavas kõrgetasemeline ärifoorum, kultuurisündmused ja jumalateenistus. Noorte ülemaailmne võrkpalliturniir leiab aset Narva-Jõesuu rannas.

ESTO 2025 toimub Stockholmis – Narvas – Tallinnas 26. juuni...

0
Festivali eesmärk on tuua kokku eestlaste kogukonnad üle maailma, tugevdades üleilmset eesti meelt ja ühtekuuluvustunnet Eesti maa ja rahvaga ning edendades kontaktvõrgustikku ja sidemeid ühispärandi ja kultuuri tähistamise kaudu. ESTO 2025 kulmineerub XXVIII laulupeo ja XXI tantsupeoga, mis toimuvad 3. – 6. juulil Tallinnas.